niedziela, 4 listopada 2012

Linear Mixed-effects Models Using R

Zaraz wyjdzie coś takiego, ciekawe bo dwaj autorzy z Warszawy, chociaż już dawno nie pracują w kraju. Tematyka przydatna w naukach biologicznych, choć zastanawiam się na ile nowa w stosunku do tego co już jest na rynku, np. "pingwinów" Zuura albo Faraway'a... 
Natomiast cena jest naprawdę zabójcza: 117,65 €
więcej tu:
http://www.springer.com/statistics/statistical+theory+and+methods/book/978-1-4614-3899-1?detailsPage=authorsAndEditors

michał żmihorski

3 komentarze:

 1. Nie widziałem jeszcze wersji ostatecznej, ale to co czytałem jest znacznie bardziej szczegółowe i rozbudowane niż Faraway. Dużo technicznych szczegółów, dobrych praktyk dotyczących modelowania. Pakiet nlme jest w tej książce lepiej opisany niż zrobili to jego autorzy Pinheiro, Bates w Mixed-Effects Models in S and S-PLUS.
  Dobre jest też to że jeden przykład jest przerabiany przez kilka rozdziałów, można zobaczyć jakie konsekwencje mają różne wybory na wyniki, które się uzyskuje (przy różnych wyborach struktury zależności reszt, czyli przy różnych podejściach do modelowania macierzy R i D).

  W wersji którą widziałem nie było GLMM, ale LMM rozpisane były bardzo szczegółowo. Ponieważ jednak często diabeł tkwi w szczegółach moim zdaniem jest to to warta polecenia pozycja.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeśli tam jest więcej niż u Farawaya i w Pinheiro&Bates to chyba warto to mieć... Może paperback będzie tańszy, bo to jest cena twardej okładki. Na Amazonie na razie nie ma tej pozycji, więc czekamy

  OdpowiedzUsuń
 3. Widziałem na stronie Gałeckiego wybrane rozdziały, i były bardzo konkretne. Moim zdaniem wypełnia ważną lukę.

  OdpowiedzUsuń