poniedziałek, 24 września 2012

Iuventus Plus 2012

Ministerstwo ogłosiło trzecią edycję konkursu Iuventus Plus. Tym razem jest więcej czasu, więcej informacji i aplikacje online. Szczegóły na stronie MNiSW

8 komentarzy:

 1. ja tego nie rozumiem - śledzę stronę MNiSW kilka razy dziennie, jestem zapisany na newslettera, a dopiero z bloga dowiedziałem się o Iuventusie kilka dni po jego ogłoszeniu... Dlaczego ta informacja jest tak ukryta?

  OdpowiedzUsuń
 2. Czesc i chwała dla wszystkich wprowadzających nowinki do blogu!

  OdpowiedzUsuń
 3. Jednym z kryteriów jakie są tam podane jest liczba publikacji gdzie wnioskujący jest pierwszym autorem. Czy ktoś wie jak bardzo oni na to patrzą? O jaką kasę można się tam starać? Ma ktoś jakieś bliższe doświadczenia z tym programem?

  Z góry dzięki za odpowiedź :)

  OdpowiedzUsuń
 4. z tego co wiem to dość rygorystycznie - we wniosku OSF musisz podać sumaryczny IF czasopism gdzie publikowałeś w latach 2010-2012 jako pierwszy autor, więc to jest konkret trudny do ominięcia. Dodatkowo trzeba załączyć pdfy tych wszystkich publikacji. I bardzo dobrze, przynajmniej jest jasność i mały margines na subiektywne oceny...

  na blogu są gdzieś wyniki ostatnich juventusów (koniec roku 2011) ale z tego co pamiętam finanse największych projektów dochodziły do 200-250 tys.

  OdpowiedzUsuń
 5. W wytycznych do grantu Iuventus Plus jest napisane, że trzeba być "głównym" autorem, nie koniecznie pierwszym :P
  Finansowanie grantów wynosiło max 420tys zł na 24 miesiące

  OdpowiedzUsuń
 6. Pytałam w ministerstwie o maksymalna kwotę i nie została okreslona; w poprzednich edycjach patrzyli przede wszytskim patrzyli na liczbe i jakosć (IF, ranking) publikacji.

  OdpowiedzUsuń
 7. Czyli dupa z tego, wygryzą nas medycy, chemicy i inni inżynierowie...

  OdpowiedzUsuń
 8. nie będzie tak źle - trzeba próbować, bo w poprzednich rozdaniach sporo ekologów dostało

  OdpowiedzUsuń