czwartek, 6 czerwca 2013

Zespół Ekologii Populacyjnej Instytutu Nauk o Środowisku UJ poszukuje doktoranta/doktorantki
Wymagania:

  • zapał do pracy naukowej
  •  zainteresowanie biologią ewolucyjną
  • znajomość podstawowych metod molekularnych
  •  znajomość angielskiego w mowie i w piśmie

Pozycja oferowana jest od 1 października 2013 roku

Warunkiem przyjęcia jest uzyskanie statusu doktoranta w INoŚ UJ. Termin zgłoszeń na studia doktoranckie 25 czerwca 2013; rozmowa kwalifikacyjna
w pierwszej dekadzie lipca. Więcej informacji na stronie www.biologia.studies.uj.edu.pl/doktoranckie/ w zakładce „Rekrutacja”

Oprócz stypendium doktoranckiego, którego otrzymanie jest zależne od wyniku rozmowy kwalifikacyjnej, możliwe jest uzyskanie dodatkowego wynagrodzenia (umowa o dzieło z projektu z NCN).

Opis projektu
Zależność proporcji płci potomstwa u ptaków od ekologicznych i socjalnych czynników jest jednym z najczęściej podejmowanych tematów w biologii ewolucyjnej. Mimo to, dotychczas zaproponowane mechanizmy manipulacji płcią potomstwa u ptaków były zweryfikowane negatywnie, lub pozostają
w sferze domysłów. Pierwszym celem projektu jest weryfikacja nowego potencjalnego mechanizmu determinacji płci potomstwa u ptaków. Szczegółowy opis hipotezy w pracy w [link: Behavioral Ecology]. Drugim celem projektu jest określenie genetycznych podstaw decydujących o zróżnicowanej przeżywalności embrionów płci męskiej i żeńskiej w jajach złożonych przez matki o zmienionym poziomie hormonów.

Zainteresowanych proszę o kontakt: dr hab. Joanna Rutkowska
tel. 12 664 5199, email: joanna.rutkowska@uj.edu.pl
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz