poniedziałek, 27 grudnia 2010

Kasa na inwestycje aparaturowe i budowlane

Ministerstwo Nauki ogłosiło wyniki oceny wniosków na inwestycje budowlane i aparaturowe służące potrzebom badań naukowych:

aparaturowe:

budowlane:

8 komentarzy:

 1. A czy ktos z Was wie, czy to oznacza, ze aparatura bedzie finansowana, czy tez jest to tylko lista, na podstawie ktorej ministerstwo wybierze, powiedzmy 20 projektow finansowanych? Pytam, bo gdzies w polowie stawki ZR3 jest nasz wniosek.

  michal

  OdpowiedzUsuń
 2. Głowy nie dam, ale na stronie MNISW jest to określone jako "o wynikach oceny wniosków złożonych na 2011 roku na inwestycje budowlane i aparaturowe", więc jeśli to są WYNIKI OCENY to już chyba dalszej selekcji nie będzie... dzwoń, może coś powiedzą...
  pzdr

  OdpowiedzUsuń
 3. Przejrzalem i z naszego punktu widzenia jest to chyba szum informacyjny. Co z tego, że wiemy, że wniosek danego instytutu jest na miejscu x wg zespolu roboczego y, kiedy nie wiemy, czy to przekłada się na finansowanie czy nie, bo takiej informacji już nie ma.. Nie wiemy też (chyba, że są tu bardziej wtejemniczeni, to poprosze o info), czy wszystkie zespoły robocze mają podobną sumę do wydania, czy jest ona zależna od np. liczby złożonych wniosków itd..
  Może dyrekcje wiedzą cos wiecej, albo wiedzą do której pozycji było zwykle finansowane w poprzednich latach..
  pozdr
  TM

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzieki za to. Jutro bedziemy wydzwaniac. Ja sie niestety obawiam, ze to tylko rekomendacje. Z drugiej strony, podpisane przez ministra. Ale tak mozna dzielic skore bez konca. Kurcze, czemu w ministerstwie nie pracuja przez 24h...?
  Najlepszego,

  michal

  OdpowiedzUsuń
 5. Ale zwróćcie uwagę, że niektóre wnioski nie mają wpisanej kwoty, zakładam, że po prostu nie przeszły... jak jest kwota to powinno być finansowanie, jeszcze nie słyszałem, żeby minister podpisywał listę wniosków do rozpatrzenia. chociaż z nimi cholera wie.

  A tak na marginesie: zobaczcie jak to jest beznadziejnie zrobione, że kilka osób w miarę wykształconych nie potrafi zinterpretować jednozdaniowego zapisu w języku polskim dużą czcionką...

  OdpowiedzUsuń
 6. Fakt, ale tylko jeden nie ma wpisanej kwoty (sprawdziłem te budowlane, bo głównie interesuje mnie czy Stacja w Górkach dostanie). Załóżyłem, że minister podpisała po prostu listę rankingową, zrobioną przez te zespoły robocze Rady Nauki i tyle. A ile i komu da na to kasy, to już (niestety) tajemnica...
  Bo nie wierze, ze to lista, tych co maja dostac, skoro nasiali, ze złożonych było 116, ale 108 spełniało wymogi i tyle jest na tej liście..
  Chyba, że moja/nasza interpretacja "co autor miał na myśli pisząc te słowa" jest błędna, ale lekcje z polskiego miałem już b. dawno..:-)
  T.

  OdpowiedzUsuń
 7. OK, dzwonilem i wiem. NIe sa to zadne informacje o finansowaniu tylko lista rankingowa. Czy cos bedzie finansowane, czy nie minister podejmie decyzje pozniej. Kiedy? Pewnie po nowym roku.
  Tak wiec pozostaje czekac.

  michal

  OdpowiedzUsuń
 8. czy ktoś coś więcej wie na temat tych wniosków?

  OdpowiedzUsuń