czwartek, 23 grudnia 2010

święta...

Przesyłam namiary na świąteczny tekst w Nature od Piotrka Tryjanowskiego, z życzeniami na święta od niego i ode mnie: udanej pracy w święta :o)

http://www.miiz.waw.pl/pliki/pracownicy/zmihorski/4501156a.pdf

9 komentarzy:

 1. Nie wzięli pod uwagę rosnącej liczby naukowców z krajów o kulturach nie-chrześcijańskich, takich jak Chiny, Indie itp. Dziwię się, że redakcja Nature nie wpadła na to, że nie jesteśmy pępkiem świata. :-\

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja bym sprawdził czy proporcja prac zaakceptowanych w grudniu jest większa niż w pozostalych miesiącach. No bo wiadomo - Mikolaj, Swieta, Sylwester ... zawsze można liczyć, że klimat udzieli się recenzentom ;))
  Nie mniej ja tez wpisze się w ten trend przedstawiony w Nature i 25-tego cos wysubmituje ;))
  Z drugiej strony ogarnia mnie sceptycyzm i zastanawiam sie czy gdyby zrobic taka analize np dla 2go stycznia, albo 1 kwietnia czy przypadkiem nie otrzymalibysmy podobnych wyników :) Natomiast nie można zgodzic sie z Anuszką - gdyz w pracy autorzy kontrolowali "efekt rozwijającej sie Azji" :)
  Pozdro
  PSkorka

  OdpowiedzUsuń
 3. No ale ci naukowcy z Chin, Indii itp. pracują w Europie i Stanach. Ale nie czują takiej presji świąt, jak ludzie z kultury rodzimej.

  OdpowiedzUsuń
 4. Na szczescie, wzorem braci z Azji, tez nie czuje presji Swiat :). Jedyna okazja do swietowania to ciekawe badania i pozniejszy papier ;))

  OdpowiedzUsuń
 5. Ahoj,
  No i jak - wysubmitowal ktos cos tego 25-tego? ;)
  PSkórka

  OdpowiedzUsuń
 6. ja niestety nie :o( Ale siedziałem sporo przed kompem i kilka pracek konkretnie podciągnąłem. A Ty?
  pozdr

  OdpowiedzUsuń
 7. Meldunek z AO - prace zlożone:
  24.12 - z Malezji
  27.12 - z Hiszpanii

  Moze pokazuje to te rożnice kulturowe, o których było wyżej..:-)

  pozdrowienia
  TM

  OdpowiedzUsuń
 8. Ahoj,
  Zrezygnowalem z telewizora i "Kevina samego w domu" i wysubmitowalem jeden 25tego. Ale przyznaje, ze to stara rzecz, ktora lezala w "szufladzie" :)
  Pozdro
  P

  OdpowiedzUsuń
 9. Ahoj,
  a ja rozmyslalem, jak jest za acceptance rate w Swieta Bozego narodzenia... bo niechcay jako recenzent dostalem z czasopsim info o 3 pracach (2 czasopisma, oba z IF>3) i wszystko accepted! Kurcze moze ludzie jacys lepsi w te dni.. ja sam bylem dobrym recenzentem dla 2 prac, gorszym dla jednej i bardzo zlym dla habilitacji;-)

  tymczasem pozdro z terenu z tzw. AgroSpa

  PT

  OdpowiedzUsuń