poniedziałek, 20 czerwca 2011

Przebieg konkursu i recenzje demistified

Rozpoczynam nowy watek zeby wstawic zalaczniki.

Po rozmowie z kolega, ktory mnie nakierowal na to zrodlo poszperalem w uchwalach rady NCN i oto co znalazlem. Sa to regulamin przebiegu konkursu i regulamin oceny wniosku z wytycznymi za co jaka ocena. To chyba cos takiego, co kiedys sugerowali Michal i Tomek. Rzeczywiscie, ocena bedzie dwustopniowa ale jest to wyraznie zapisane w regulaminie. Nie bedzie to cos takiego jak sugerowal Anomimowy, czyli wyrzucanie co drugiego wniosku bez czytania.

Tu sa odnosniki:

http://www.ncn.gov.pl/download/pdf/uchwaly%20rady/uchwalanr23_2011-zalacznik.pdf


http://www.ncn.gov.pl/download/pdf/uchwaly%20rady/uchwalanr23_2011-zalacznik-zalacznik01.pdf

michal wojciechowski

1 komentarz:

 1. świetnie to Michał wyszperałeś. Oczywiście ta dwustopniowość ocen a i sposób punktacji powinny być znane dużo wcześniej.

  Podoba mi się też ten sposób oceny z załacznika, ale moim zdaniem powinien być on zastosowany tylko do tego pierwszego odsiewu najsłabszych wniosków. Tak dokładne rozpisanie wszystkiego na punkty może doprowadzić do tego, że wiele projektów dostanie taką samą sumaryczną ocenę. Do pierwszego etapu wystarczy, ale potem, gdy w grę już bedzie wchodzić finansowanie, to musi powstać ranging, gdzie nie będzie zbyt wielu ex aequo.
  Jest tam jeszcze oczywiście uzasadnienie oceny i mocne i słabe strony wniosku i to może być brane jeszcze pod uwagę. Generalnie to wygląda na krok w dobrym kierunku.

  No i wygląda że Zespół Ekspertów do oceny wniosków może być wybierany sensownie i powinien się z założenia zmieniać.

  Zobaczymy jak będzie dalej. Na razie chęci są dobre, ale może znowu rzeczywistosc zaskoczy decydentów z NCN (tak jak liczba wniosków:-).

  pozdrowienia
  TM

  OdpowiedzUsuń