wtorek, 28 września 2010

Informacje o grantach - dane "archiwalne" dostępne

Na stronie OPI udostępniono dane o projektach finansowanych przez MNiSW (wcześniej KBN) do konkursu nr 6 włącznie, czyli ponad 15 lat temu. Można na przykład znaleźć tam taki grant:

Tytuł: Zmiany awifauny lęgowej w agrocenozach zachodniej Wielkopolski
Kierownik: mgr Piotr Tryjanowski
Instytucja realizująca: UNIWERSYTET IM. ADAMA MICKIEWICZA W POZNANIU WYDZIAŁ BIOLOGII
Typ projektu: własny
Dyscyplina naukowa: Ochrony Środowiska Przyrodniczego
  decyzja - zakwalifikowany

Dotacja przyznana przez Ministra 10 000
i rozliczyć autora: co zrobił za taką sumę z pieniędzy podatnika :o))
pozdr
michał żmihorski

4 komentarze:

 1. wtedy sie walczyło o kwoty, co??
  a z tego powstał doktorat.. i ze 3 papiery w tym jedna ładnie cytowana praca z Folia zoologica.. wtedy już pisałem, że z ptaszkami farmlandu zaczyna być słabo nim sie MPPL zaczął;-)))

  PT

  OdpowiedzUsuń
 2. no właśnie, ciekawe byłoby obliczenie średniej ceny jednej publikacji, albo lepiej jednego punktu MNiSW... U Ciebie jeden papier kosztował 3300zł, a jest pewnie sporo takich grantów za parę stów, co nic nie wyprodukowały...

  ja to lubię temat rozliczeń i weryfikacji dorobku polskich "uczonych" :o)

  OdpowiedzUsuń
 3. Michał, kilka dni temu o tym myślałem by przyjrzeć się temu o co i na ile wnioskowali "kierowcy" grantów z ostatnich paru lat i co zdołali z tego wyprodukować. Ja znam kilka osób, które granty co jakiś czas dostają, ale w ich dorobkach od dawna jest posucha. Skoro teraz MNiSW udostępniło bazę sprzed lat, może warto się pobawić - wybrać "lubiane przez nas" komisje grantowe, przeczesać co ciekawsze lub nieciekawe tytuły które zostały zakwalifikowane, następnie odpalić Scopusa po czym wpóścić to do SPSSa, R czy innego liczydła i posłać papier do Kosmosu, Gazety (wszak to publiczne pieniądze) czy Pani Domu.

  Pozdr,

  MS

  OdpowiedzUsuń
 4. Od dawna mi to chodzi po głowie! Trzeba by zrobić korelacje wartość grantów skonsumowanych przez wybranego gościa w ciągu ostatnich np. 10 lat vs. liczba papierów lub punktów na ISI. Albo coś w tym tylu. Problemem może być lag czasowy, bo granty, które się skończyły np rok temu jeszcze mogły "nie zdążyć" wypluć publikacji. Ale to do przeskoczenia - trzeba wywalić ostatnie konkursy i tyle. Ja taką bazę mam, coś ponad 2000 grantów, wszystkie z konkursów 33-39. Można zrobić pilota na tym... Bez nazwisk, ale podać ekstrema, tzn. że są goście co wzięli np 300 000 i nie mają nic na ISI (bo pewnie tacy też będą). I chyba panie, ze względu na potencjalną zmianę nazwisk, też trzeba pominąć niestety...
  pozdro
  żmihor

  OdpowiedzUsuń