niedziela, 26 lipca 2015

Prokurator nas nie wyręczy...

Kilka osób przesłało mi ten tekst, więc go w końcu przeczytałem i innym też polecam:

http://wszystkoconajwazniejsze.pl/prof-leszek-pacholski-prokurator-nas-nie-wyreczy-o-patologiach-na-polskich-uczelniach/


michał żmihorski

11 komentarzy:

 1. Tytul powinien brzmiec dokladnie odwrotnie ! tj. "Tylko prokurator moze zrobic z tym wszystkim porzadek". Wszystkie inne metody regulacji srodowiska zawodza.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja rozumiem to tak: dopóki sami nie przestaniemy tolerować oszustów i cwaniaków w swoim towarzystwie, to niewiele się zmieni, bo policja nie przyjdzie sama z siebie. Rozumiem co chcesz powiedzieć, ale to tak niestety nie działa, bo sami tolerujemy i niekiedy akceptujemy to, co dzieje się w nauce, chroniąc te mafijne układy

   Usuń
 2. Alez juz dziala Michale w zakresie prawa, tylko malo osob zdaje sobie z tego sprawe.

  Poszukajcie na forum doktorat-uczelnia-nauka: wedlug przepisow osoby bedace w CK i komisji habilitacyjnej to funkcjonariusze publiczni i kazda przez nich podjeta decyzja pod naciskiem (np. telefon, aby dac negatywne/pozytywne recenzje ) to typowy przyklad korupcji funkcjonariusza publicznego podpadajacy pod paragraf !

  OdpowiedzUsuń
 3. Problem polega że system nasz to już tu pisałem to ubrana w dobre lakierki "diedowszczina" z Armii Sowieckiej ( inaczej 'fala") . I taki układ jest samoreplikujacy się . Nigdy on się nie zmieni sam. Zmieni się wtedy gdy pojawi się silą polityczna która będzie miała klientele wyborczą która tez będzie zainteresowana tym . Pis tego nie zmieni w program akademicki piszą tam ludzi skupieni wokół Glinskiego - beton. PO - pokazał niezdolności do zmian. PSL- brak zainteresowania . Profesura z U.Przyrodniczych związana z PSL nie chce zmian- Beton. Jedynie kukizowcy - z nimi ponoć się związał profesor który był wiceministrem pod Kudrycką. Klientela wyborcza młoda. Wiec zaszczepcie go swoimi ideami. I niech po wyborach nie odda Kukiz ministerstwa Pisowi- jesli będzie współrządzić . Inaczej się nie da. Po prostu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Profesor pod Kudrycką? Karpiński? On się chyba związał z Korwinem, a nie Kukizem. Ale może masz na myśli kogoś innego?

   Usuń
 4. Tak chyba chodzi o Karpińskiego ( jeśli to fizjolog roślinny z SGGW), ale ważne że by to był ktoś , kto wyartykułuje problemy "młodych gniewnych dobrze publikujących", a nie "młodych wykształconych z dużych miast". Ważne ze by te problemy funkcjonowały jako element sporu wyborczego. Bo każdy z aktorów politycznych będzie musiał się do tego odnieść. Obecna subkultura akademicka( nie waham się użyć tego określenia) korzysta w Polsce na tym , co jest także istotą diedowszcziny /fali- ciszy społecznej wobec tego co się dzieje na uczelniach. Ciszy w samym silnie zhierarchizowanym i spetryfikowanym środowisku. Ciszę kocha beton. Proszę popatrzeć na udostępnione przez drdr E. Kulczyckiego (WB) i J. Wieczorka (NFA) materiały z sympozjum socjologów. Jak zachowuje się człowiek który konsultował kampanie wyborcze: Kuronia ,Unii Wolności i PO-profesor Rychard. Jak ucisza innego profesora który pokazuje nadużycia systemowe, a przedtem jakie były reakcje betonu na wspaniałe i proreformatorskie wystąpienie prof. Pacholskiego.Spotka to opór wzniecony najpewniej przez Gazetę Wyborcza na wzór akcji tam zainicjowanej przy próbach likwidacji habilitacji przez Kudrycką. Ale dyskusja spowoduje zaciągniecie zobowiązań politycznych i o to chodzi.

  OdpowiedzUsuń
 5. On nic nie zrobi nawet jak zostanie ministrem. Narobi szumu, ewentualnie bałaganu, po czym jak nie będzie mu szło ze środowiskiem, innymi ministrami lub że nie załatwi sobie tego po co przyszedł obrazi się i zostawi ministerstwo tak jak za Kudryckiej. Jak dla mnie to niebezpieczny i nieodpowiedzialny człowiek, który będzie prowadził swoje gierki. Zauważcie, że dyskusję i mieszanie w kuble zaczyna gdy zbliżają się wyniki grantów. Tak było z FNP gdzie zrobił szum i dostał grant, tak też było ostatnio przy tych dużych grantach (chyba to było Maestro). Facet jest zwykłym manipulatorem. Jakoś nic mu się nie udało zrobić na swoim podwórku (SGGW), to czego oczekujecie że coś zrobi dla innych. Dodatkowo ten jego dorobek o którym tak rozpowiada na lewo i prawo że niby taki zachwycający biorąc pod uwagę wiek, też nie jest jakiś imponujący (około 100 prac z ISI) i 3600 cytowań a IF tych artykułów też nie jakieś zachwycające jak na genetyka (około 6). Wystarczy porównać z profesorem Bujnickim około 300 publikacji i ponad 5000 cytowań. Dużo młodszy, bardziej rozsądny i poważny niż krzykacz o którym tu piszemy. Też wierzyłem w niego, ale jak powiązałem fakty to wszystko wyszło na jaw.

  OdpowiedzUsuń
 6. Potrzeba zmian jest w społeczeństwie jest wielka. A ludzie w desperacji. W moim instytucie osoba zbierająca podpisy przed wyborami prezydenckimi na Komorowskiego zabrała 2 podpisy . Jej konkurent zbierający na Kukiza - 22 a, kobieta o której wszyscy wiedzieli ze jest radio-maryjna - 57 . Wy ekolodzy czytajcie środowisko spoleczne , tak jak czytacie środowisko naturalne zważcie to.

  Jesli ktoś liczy że człowiek który ma wprowadzić zmainy bedzie zarazem dobrym : wykladowca , experymetatorem, ojcem oraz tesciem to się myli. Dla mnie jego IF oraz H, ma wtórne znaczenie . Jest fanem reform. I tyle. I jego trzeba prosic niech rzuci granat. A my go jak możemy wspierajmy. Bo inaczej to zawsze pojawi się na ministerialnym stołku nobliwy humanista z habilitacją z okresu późnego Gierka i zacytuje program betonowy program pis: " habilitant musi poddać się kolokwium habilitacyjnemu". Albo przytoczy odrealnione słowa prezesa Jarosława: " Trzeba stworzyć niepoddany wpływom politycznym instytut gdzie zdolna młodzież będzie robic habilitacje". O PO nie pisze bo miała swoją szanse i nie powtarzalną możlwosc rozwalić to szambo i je wydrenować . Ale ugięła się pod naciskiem Gazety Wyborczej. Podsumowując. Zmiany wprowadza ci w których interesie to leży. Nikt inny.

  OdpowiedzUsuń
 7. Chodzi właśnie o to, że on tylko mówi o zmianach a jak przyjdzie co do czego to tych zmian nie wprowadzi. Popieram każdego, kto chce zmian, ale przecież wiecie z nowożytnej historii Polski, że zmian się chce przed wyborami a po wyborach to nie bardzo. I tak też będzie z panem o którym tutaj rozmawiamy.

  OdpowiedzUsuń
 8. Jest nowy ranking uczelni, UW i UJ w piątej setce. Reforma Kudryckiej działa, tak jak obiecywała, pozycja polskich uniwersytetów się zmieni i się zmieniła były w 4 setce teraz sa w 5-setce.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dzięki - wrzuciłem. W zeszłym roku też byliśmy w 5 setce

   Usuń