poniedziałek, 30 maja 2011

Rozporzadzenie

To chyba bedzie wazne rozporzadzenie dla nas wszystkich.

Na stronie BIP pojawil sie "Projekt rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w sprawie szczegółowego trybu i warunków przeprowadzania czynności w przewodach doktorskich, w postępowaniu habilitacyjnym oraz w postępowaniu o nadanie tytułu profesora." Odnosnik TU.
A teraz pytanie do wiedzacych i rozumiejacych: czy to oznacza, ze spinka habilitacyjna umiera? Wyglada na to, ze bedzie trzeba wskazac swoj caly dorobek i na jego podstawie odbywac sie bedzie postepowanie. Chyba jest to zbyt piekne by bylo prawdziwe.

Tym optymistycznym akcentem, zyczac milej lektury,

michal wojciechowski

4 komentarze:

 1. Ahoj,
  Konkretow to tam za wiele nie ma...
  Pozdro
  P

  OdpowiedzUsuń
 2. Aha, ale te "bezkonkrety" okreslaja sposob, w jaki bedzie odbywac sie bedzie habilitacja. Teraz to chyba jest czas konsultacji spolecznych. Moze by sprobowac wplynac na ostateczny ksztalt tego rozporzadzenia?

  michal

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam,
  I znowu dziadki beda decydowac na glosowaniach, czy juz mozesz byc habilitowanym, czy tez nie. Zgadzam sie z pierwszym komentarzem, ze konkretow tutaj za wiele nie ma. Np. ile tych publikacji ma byc, w jakich czasopismach, itp. I znowu musisz miec "znaczący dorobek". Co to k...a znaczy? Znowu niezadowoleni z zycia starcy beda mogli Cie udupic wg wlasnego "widzi mi sie".
  Ale chwala Tuskowi, za to, ze juz nie trzeba bedzie pisac maszynopisów ksiazek, ktorych nikt nie przeczyta.
  MP

  OdpowiedzUsuń
 4. Też jestem trochę zawiedziony = ile publikacji/punktów? Tutaj się możemy jeszcze wszystkiego spodziewać pod hasłem 'znaczący dorobek'
  michał żmihorski

  OdpowiedzUsuń