wtorek, 31 maja 2011

Etat adiunkta w Instytucie Nauk o Środowisku UJ

Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego ogłasza konkurs na stanowisko adiunkta w Instytucie Nauk o Środowisku na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi w zakresie monitoringu biologicznego, ochrony środowiska, ekologii

Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają wymogi określone w art. 109 ustawy z dnia 27.07.2005 r. Prawo o szkolnictwie wyższym (Dz. U. nr 164, poz. 1365) oraz odpowiadają następującym kryteriom kwalifikacyjnym:

 • posiadanie stopnia naukowego,
 • wysoka ocena pracy doktorskiej lub habilitacyjnej,
 • odpowiedni dorobek naukowy obejmujący oprócz pracy doktorskiej również inne liczące się pozycje w dziedzinie ekologii
 • czynny udział w życiu naukowym przejawiający się w szczególności w wystąpieniach na konferencjach i sympozjach,
 • pozytywna opinia kierownika zakładu/katedry lub opiekuna naukowego o kwalifikacjach i predyspozycjach kandydata do pracy naukowej i dydaktycznej, a w przypadku kandydata bez stopnia naukowego doktora habilitowanego, również informacje o perspektywach uzyskania habilitacji,
 • umiejętność samodzielnego prowadzenia zajęć dydaktycznych, potwierdzona opinią kierownika zakładu/katedry (dotyczy kandydata bez habilitacji).
 • znajomość j. Angielskiego, statystyki i programów komputerowych
Termin składania dokumentów: 17.06.2011

Link do ogłoszenia na stronie Uniwersytetu
PDF z ogłoszeniem pełnej treści

11 komentarzy:

 1. Jako jeden z niewielu konkursów tego typu wygląda na nieustawiany pod konkretnego kandydata... Przynajmniej na pierwszy rzut oka nie widzę zapisu w stylu, że "kandydat powinien mieć rude wąsy". I może dlatego UJ-ot jest taki dobry :o))
  michał żmihorski

  OdpowiedzUsuń
 2. Konkurs nie jest ustawiony - kto się skusi?
  JR

  OdpowiedzUsuń
 3. Ha ha ha, Kolego Żmihorski w jakim Ty świecie żyjesz? Nie wiem po co tworzy się taką grę pozorów, skoro wiadomo, że konkurs ma już swojego faworyta(ke), namaszczonego przez pewnego znanego profesora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Anonimowy, nie wiem czy jest ustawiony, ale jak dla mnie trzy rzeczy wskazują na to, że nie jest:
  1. brak podejrzanych i trudnych do spełnienia kryteriów w specyfikacji
  2. reklamowanie konkursu na blogu
  3. poprzedni mail od JR (Joanna Rutkowska???)

  OdpowiedzUsuń
 5. Tak - to ja. W Instytucie będzie parę konkursów, także znajdzie się miejsce i dla faworytów i dla królików z rękawa :). Mieliśmy już w przeszłości konkurs który niespodziewanie wygrał kto inny niż się spodziewano. Zaważył lepszy dorobek naukowy.

  Jestem przekonana, że konkurs o którym tutaj piszę nie ma faworyta. Ogłosiłam go na blogu, bo mam nadzieję że będzie silna konkurencja!

  Pozdrawiam,
  Joanna Rutkowska

  OdpowiedzUsuń
 6. Michał,
  Może masz ochotę popracować trochę w Krakowie? Z Twoim dorobkiem miałbyś olbrzymie szanse na wygraną:)
  Pozdrawiam
  Piotrek

  p.s. ja też uważam, że konkurs jest ok. Zresztą sam jestem żywym przykładem, że obiektywne konkursy istnieją ;))

  OdpowiedzUsuń
 7. Witam,
  dwa pytania - powinny być skierowane do organizatorów konkursu, ale moze ktoś z Szanownych będzie wiedział akurat.
  Pierwsze, prozaiczne - jakie są warunki finansowe stanowiska? Jeśli nie są znane dokładnie to czego orientacyjnie można sie spodziewać?
  A druga sprawa... struktura organizaycjna INoŚ jest chyba ewenemantem (pozytywnym - przynajmniej patrząc z zewnatrz). Jak w niej osadzone jest konkursowe stanowisko? W jakimś zespole? Czy zupełna dowolność (wolność) - bez hab raczej nie? Co w związku z tym z dydaktyką - nie ma? ;) Mając doświadczenia z zakątków 4-go świata wiem, że pierw musi być pensum (czyli jakiś przedmiot/y), a dopiero potem zaczyna sie rozmowa. Ciekaw jestem jak rozwiązuje to INoŚ.
  Pozdrawiam,
  Michał

  OdpowiedzUsuń
 8. Pierwsze pytanie: wynagrodzenie zasadnicze ok 2700-3000 zł. Do tego należy sobie dodać wysługę lat.

  Drugie pytanie: Stanowisko adiunkta nie jest przypisane do żadnego zespołu, czyli będzie sobie można wybrać zespół, założyć własny lub pozostać luzem. Obowiązki dydaktyczne są nieodłączną częścią adiunktury. Podany w ogłoszeniu zakres kompetencji pożądanego kandydata sugeruje czego powinien on/ona być w stanie uczyć.

  Przedstawione na tym blogu treści są moją prywatną opinią, nie mam żadnego umocowania aby wypowiadać się oficjalnie. Ale przekazuję te informacje w najlepszej wierze.

  Joasia Rutkowska

  OdpowiedzUsuń
 9. Konkurs rozstrzygniety, dokladnie jak glosily "ustawienia" i delikatnie mówiąc ignorując lepszosc innych kandydatów. Zzs wolnosc wyboru zespolu to jakis absurd... Zgodnie zreszta z tym co zapropomowano "zwyciezcy"

  Pzdrawiam
  Tyto

  OdpowiedzUsuń
 10. Tyto, wiec moze jakies konkrety?

  anonimX

  OdpowiedzUsuń
 11. Dokładnie - każdy może napisać, że konkurs był ustawiony... Bez dowodów chyba rozsądniej sprawę przemilczeć

  michał żmihorski

  OdpowiedzUsuń