wtorek, 6 sierpnia 2013

Zaproszenie na konferencję z okazji 80-lecia Instytutu Dendrologii PAN w Kórniku

Witam, W październiku br. w Kórniku/Poznaniu odbędzie się konfernecja naukowa pt. "Biologia i ekologia roślin drzewiastych" połączona z obchodami 80. rocznicy powstania Instytutu Dendrologii PAN w Kórniku. Informacje nt. konferencji dostępne są na naszej stronicy (http://www.idpan.poznan.pl/index.php/konferencja-ogolne.html). Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszam, Lidia Trocha

6 komentarzy:

 1. A propos polskich konferencji, to podam przykład największego absurdu, z jakim spotkałem się od dobrych paru lat w tej kwestii. Na stronie Instytutu Ochrony Przyrody PAN znalazłem niedawne ogłoszenie o organizowanej konferencji "OCHRONA PRZYRODY W POLSCE WOBEC WSPÓŁCZESNYCH WYZWAŃ CYWILIZACYJNYCH" która odbędzie się w dniach 24-25 października t.r. Pomyślałem sobie, że to super pomysł, idea przecież słuszna, a sam robię doktorat mocno nawiązujący do ochrony przyrody, i może warto by się podzielić swoimi wynikami podczas jakiegoś referatu. Patrzę na ogłoszenie, a tu takie coś:
  " - (1) ze względu na fakt, że tematy szczegółowe konferencji mają już zaproszoną obsadę referatową, istnieje jedynie możliwość zgłoszenia plakatów;

  - (2) ze względu na ograniczenia możliwości finansowo-technicznych organizatorzy zastrzegają sobie prawo ograniczenia liczby plakatów i wyboru tych związanych ze szczególną aktualnością problematyki czy wagą poruszanych zagadnień."

  Pytam się: po jaką cholerę (za przeproszeniem), organizować konferencję, na której nie można wygłosić referatu. Ba, nawet nie można być pewnym, że nasz plakat zostanie powieszony (!). Ja rozumiem, że środowisko naukowe w Polsce jest wąskie i organizacja konferencji jest dobrym pretekstem do spotkania się starych kolegów i pójścia na piwo w Krakowie, ale na miłość boską, przecież chyba miejsca na plakat nie powinno zabraknąć, bo przecież koszt wydruku posteru i tak ponosi autor (dlatego też nie rozumiem dlaczego liczba posterów ma być ograniczona z powodów finansowo-technicznych!?).
  Na koniec, może w końcu ktoś zorganizuje konferencję o podobnej tematyce, ale z prawdziwego znaczenia, gdzie o obsadzie referatów będą decydowały recenzje? A potrzeba takich konferencji w Polsce jest wielka.
  p.s. link do konferencji: http://www.ib-pan.krakow.pl/kop-pan/konfer/2013zag/komunikat_1.pdf

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No wiesz, plakat drukuje autor, ale jeszcze trzeba kupić cztery pinezki...
   A tak na serio - faktycznie dziwne, może rozliczają jakiś projekt konferencją i nie chcą zbyt wielu ludzi, by nie podnosić kosztów całej imprezy?

   Usuń
  2. Mnie to wcale nie dziwi - to normalne na kazdej konferencji czy polskiej czy zagranicznej.Twój abstrakt będzie wcześniej oceniony, a jeśli będzie mniej atrakcyjny niż inne to go nie przyjmą. Moga mieć po prostu za mało miejsca.

   Usuń
  3. No chyba nie czytales ogloszenia - tam wlasnie nie możesz wysłać swojego abstraktu

   Usuń
 2. Nie rozumiem, ze seniopom organizowanej konferencji nie wysłano zaproszeń. Miałem rozkład prac terenowych. Mogłem pewną część obserwacji przełożyć, patrząc na zawiadomienie o odbyciu się ślubu. O zaproszeniu nie mówię.
  senior

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kim są ci "seniopowie"? I co ma do tego ślub?

   Usuń