wtorek, 14 sierpnia 2012

Na przelaj przez Data Mining z pakietem R

Warto rzucić okiem - książka Przemysława Biecka i Krzysztofa Trajkowskiego:

Sama książka wisi na stronie od 2011 (ostatnia aktualizacja 07.2011) ale ja ją przegapiłem a poza tym jest tworem dynamicznym i otwartym - więcej na ten temat pisze sam autor - więc mogą pojawiać się jakieś uaktualnienia:

"Zapraszam kazda zainteresowana osobe do pomocy w uzupelnianiu ksiazki.

Kazdy chetny moze napisac rozdzial, opatrzyc go imieniem i nazwiskiem, wyslac na adres przemyslaw.biecek tutaj malpka gmail.com. Ja zamieszcze uaktulaniona wersje na tej stronie. Kolejne rozdzialy moga powstawac w dowolnej formie, moga opisywac dowolne funkcje statystyczne czy data miningowe zaimplementowane w pakiecie R. Moga dotyczyc nowych algorytmow lub lepiej opisywac procedury ,,rozpoczete'' w poprzednich rozdzialach. Oczywiscie zakladam ze opracowany rozdzial zostal przygotowany przez osobe zglaszajaca, ktora bedzie miala pelnia praw autorskich do tego rozdzialu i odpowiedziada za zawartosc rozdzialu
"

więcej informacji, w tym cała książka do ściągnięcia jako pdf, tutaj:

michał żmihorski

2 komentarze:

  1. Michale, akurat "Na przełaj.." już dość dawno (bodajże dwa lata temu?) pojawiło się w formie skompilowanej na stronie P. Biecka, więc niekoniecznie nazwałbym to nowością - ale z pewnością jest to pozycja, którą warto przejrzeć.

    Pozdr!

    OdpowiedzUsuń
  2. racja - to znaczy ostatni update był rok temu, ale ja jej nie znałem wcześniej! Ale ok, trochę zmieniłem posta po Twoim komentarzu, dzięki :o)

    OdpowiedzUsuń