sobota, 1 października 2011

Mendeley

Być może wszyscy już Mendeley'a znają, a ja "odświeżam kotleta", ale może są też tacy jak ja, którzy poznali dopiero niedawno.

Krótko z czym mamy do czynienia:

i właściwy link:

http://www.mendeley.com/

Mnie osobiście zainteresowała możliwość posłania bazy pdf'ów w chmurę i regularna jej synchronizacja - dostęp do wszystkich (lub tylko wybranych przez nas) prac, z dowolnego miejsca na Ziemi, bez konieczności podpinania pod komputer pamięci zewnętrznych to jedna z zalet. Drugą niewątpliwie jest to, że w chwili gdy HDD padnie, a my niekoniecznie pamiętamy o robieniu regularnych backup'ów - nic nie tracimy ;)

Pozdrawiam,
JSz

3 komentarze:

 1. Coś podobnego jak u Apple'a
  http://www.apple.com/pl/icloud/

  OdpowiedzUsuń
 2. I tak - i nie. iCloud to typowa aplikacja do synchronizacji danych w chmurze - sporo takich, jak choćby popularny DropBox.
  Mendeley poza tym, że umożliwia synchronizację z chmurą, pełni funkcję aplikacji do zarządzania zbiorami pdf'ów - kilka opcji sortowania/ przeszukiwania zbioru, katalogowanie plików, przeglądarkę pdf.
  Poza tym umożliwia swobodne dzielenie się zbiorami publikacji z innymi.
  Na pewno ciekawe rozwiązanie - zobaczymy, jak będzie się to wszystko rozwijało dalej.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czesc,
  Rzeczywiscie bardzo fajna aplikacja - mnie sie podoba automatyczne generowanie cytacji w roznych formatach i mozliwosc nanoszenie notatek w pdfach:) - super przydatna rzecz podczas czytania pracek i robienia rewizji itp.
  Pozdrawiam
  P

  OdpowiedzUsuń