niedziela, 15 sierpnia 2010

analiza grantów MNiSW

Jest niedziela, więc po całym tygodniu pracy trochę zabawy: ściągnąłem w wersji xls wyniki ostatnich 7 konkursów w sekcji N304 (ekologia...). Oto kilka ciekawszych wykresów.


Jak widać zwięzłego i precyzyjnego pisania uczymy się przez cały okres rozwoju naszej kariery naukowej :o)


Granty genetyczne są średnio o 50 tys. droższe ale ciężko wnioskować tu o przyczynowości...

no i prawdopodobieństwo otrzymania grantu (wg. regresji logistycznej w wersji GLMa): słowo "gentyka" w tytule ma tu pozytywny wpływ, podobnie jak typ grantu (łatwiej dostać promotorski niż własny). Co do stopnia to wychodzi ciekawie: doktor ma istotnie mniejsze szanse niż profesor, a magister jest gdiześ po środku:
 

c.d.n.
michał żmihorski

2 komentarze:

 1. Ahoj,
  Bardzo to ciekawe :). W tym modelu logistycznym wartaloby wlaczyc dlugosc tytulu grantu jako kowariate, bo w sumie ciezko na podstawie tego co pokazales wywnioskowac, czy wieksze prawdopodobienstwo dostania grantu wynika z bycia profesorem, czy z krotkiego tytulu grantu, jako ze dlugosc tytulu jest skorelowana z tytulem naukowym :))
  Czekam na dalsze wyniki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. czesc
  wrzucalem dlugosc tytulu jako covariate. jednak to kwestia stopnia naukowego a nie dlugosci tytulu grantu ma znaczenie (szkoda, bylaby sensacja :o)). Jak dla mnie ciekawe ejst obalenie mitu, ze magister nie ma szans z grnatami doktorow i profesorow: okazuje sie ze ma wieksze szanse niz doktor i nie istotnie mniejsze niz profesor!

  OdpowiedzUsuń