piątek, 25 listopada 2016

Editorial

Odpalam możliwość dodawania ogłoszeń komercyjnych na blogu - dotychczas robiłem to niechętnie i w sumie nie było jasnych reguł (kilku osobom odmówiłem, ale byłem niekonsekwentny, bo np. ogłoszenie o kursie R-a się ukazało). Dochodzę do wniosku, że takie ogłoszenia są często pożyteczne, a kryterium zarobkowe (komercyjne vs. niekomercyjne) jest bez sensu - mamy promować jedynie przedsięwzięcia, które przynoszą straty? ;-)

Konkretnie: z prawej strony pojawiła się miniaturka zdjęcia/grafiki najnowszego ogłoszenia, odsyłająca do osobnej strony, na której będą podstawowe informacje o usłudze/produkcie. Jeśli pojawi się kolejne, to zmienię miniaturkę i dodam nowy tekst. Więc blog idzie swoim torem, ale informacje typowo komercyjne będą się pojawiały na tej osobnej stronie.

Dla potencjalnych ogłoszeniodawców: jeśli chcesz dodać ogłoszenie, prześlij proszę krótki tekst (plik word) i grafikę (zdjęcie, logo - cokolwiek wizualnego) w przyzwoitej rozdzielczości, na mój adres elektroniczny. Nie pobieram żadnych opłat, ale też proszę by tekst nie wymagał ode mnie zaangażowania edytorskiego. Nadal zastrzegam sobie możliwość odmówienia publikacji ogłoszenia, jeśli będzie to oferta sprzedaży magnetowidu, lub czegoś podobnego. Nie będę też raczej publikował materiałów istniejących na rynku firm - chodzi mi raczej o niszowe i słabo rozreklamowane produkty i usługi, jak kursy, jakieś ciekawe książki itp. Z resztą zobaczymy w praniu jak to będzie działać.

Michał Żmihorski

3 komentarze:

 1. przy słowie magnetowid powinien być link do wikipedii :-), nawet ja już nie pamiętam co to było...

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj, mysle, ze to bardzo optymistyczne podejscie do problemu postepu technicznego. Polscy naukowcy i inzynierowie byli w stanie opracowac telewizor czarn-bialy "Koral" oraz gramofon "Bambino". I tutaj... kontakt ze swiatem nam sie urwal. Wszystko co bylo potem i co mamy teraz, to cacka przywozone z zewnatrz. Jako narod umiemy je tylko obslugiwac.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nasza obecna sytuacje w artystyczny sposob jest pokazana tutaj
  https://www.youtube.com/watch?v=0trwO1xbv6E
  (ew. mozna wpisac do google'a: youtube enej brac)
  Szczegolnie Panu Michalowi polecam wysluchanie tej historii
  (obejrzec tez mozna). A to dlatego, ze Pan Michal wysuwa tutaj
  czesto rozne propozycje i wierzy, ze szybko cos mozna zmienic.
  Wysuwanie prpozycji jest jak najbardziej OK, ale sklonnosci
  do kombinowania nie mozna ludzi oduczyc tak z dnia a dzien.

  OdpowiedzUsuń