czwartek, 3 kwietnia 2014

Doktorant potrzebny od zaraz


8 komentarzy:

 1. Ambitny plan - w trzy lata doktorat.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tym bardziej ambitny, że wynagrodzenie pewnie będzie niewiele większe niż 1000 zł.

   Usuń
 2. Zawsze mnie rozbrajają oczekiwania wysokich kwalifikacji od potencjalnego kandydata na nędzne studia doktoranckie, kiedy większość takich rzeczy jak GIS, bazy danych, telemetria nie istnieje w programach studiów biologicznych... gratuluję "rozsądku" panie Zając

  OdpowiedzUsuń
 3. Ludzie, dlaczego tak marudzicie - akurat GIS, bazy danych bardzo często istnieją w programach studiów, ja w telemetrii uczestniczyłem już jako student 2-go roku na wolontariacie, poza tym wielu rzeczy można się uczyć samodzielnie, niezależnie od programu studiów! W końcu, skąd wiadomo jakie będzie wynagrodzenie - macie jakąś wiedzę w tym temacie?

  Rozumiem, że tak generalnie krytyczne spojrzenie jest przydatne, ale chyba przesadzacie - jaka jest alternatywa? Takie mamy w kraju warunki, trzeba w miarę tych możliwości próbować. Projekt jest ciekawy, na pewno w oparciu o te zasady i możliwości da się zrobić kawał fajnej nauki, czego życzę doktorantowi, który się zgłosi na to stanowisko.

  OdpowiedzUsuń
 4. tak się zastanawiam czemu do zrealizowania takiego celu - czyli opracowania modelu zarządzania korytem w sytuacji konflikotowej - biorą pod uwagę wszystkie ryby i płazy a z ptaków tylko rybitwe

  OdpowiedzUsuń
 5. Wszystko wskazuje na to, że to właśnie rybitwy (i inne gatunki korzystające z tego samego siedliska) są tu konfliktowe. Czyli to właśnie im prace związane z ochroną przeciwpowodziową mogą potencjalnie zaszkodzić.
  Od strony praktycznej: zapewne na rybitwach będzie telemetria, bo trudno takie badania prowadzić na kilku gatunkach.
  Poza tym, jeśli mamy w obszarze ok 53% krajowej populacji rybitwy białoczelnej i 36% populacji rybitwy rzecznej (tak podaje sdf) to jest się nad czym zastanawiać z punktu widzenia ochrony przyrody.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wyspecjalizowane firmy postawią na rzece kilka barek z piaskiem i po kłopocie. Walec Postępu będzie toczył się dalej.

   Usuń
 6. Sprostowanie do powyższego wpisu: miałam na myśli obszar Natura 2000 Dolina Środkowej Wisły, który prawdopodobnie nie jest tym, o który chodzi w artykule.

  OdpowiedzUsuń