wtorek, 31 maja 2011

Etat adiunkta w Instytucie Nauk o Środowisku UJ

Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego ogłasza konkurs na stanowisko adiunkta w Instytucie Nauk o Środowisku na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi w zakresie monitoringu biologicznego, ochrony środowiska, ekologii

Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają wymogi określone w art. 109 ustawy z dnia 27.07.2005 r. Prawo o szkolnictwie wyższym (Dz. U. nr 164, poz. 1365) oraz odpowiadają następującym kryteriom kwalifikacyjnym:

  • posiadanie stopnia naukowego,
  • wysoka ocena pracy doktorskiej lub habilitacyjnej,
  • odpowiedni dorobek naukowy obejmujący oprócz pracy doktorskiej również inne liczące się pozycje w dziedzinie ekologii
  • czynny udział w życiu naukowym przejawiający się w szczególności w wystąpieniach na konferencjach i sympozjach,
  • pozytywna opinia kierownika zakładu/katedry lub opiekuna naukowego o kwalifikacjach i predyspozycjach kandydata do pracy naukowej i dydaktycznej, a w przypadku kandydata bez stopnia naukowego doktora habilitowanego, również informacje o perspektywach uzyskania habilitacji,
  • umiejętność samodzielnego prowadzenia zajęć dydaktycznych, potwierdzona opinią kierownika zakładu/katedry (dotyczy kandydata bez habilitacji).
  • znajomość j. Angielskiego, statystyki i programów komputerowych
Termin składania dokumentów: 17.06.2011

Link do ogłoszenia na stronie Uniwersytetu
PDF z ogłoszeniem pełnej treści

poniedziałek, 30 maja 2011

Rozporzadzenie

To chyba bedzie wazne rozporzadzenie dla nas wszystkich.

Na stronie BIP pojawil sie "Projekt rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w sprawie szczegółowego trybu i warunków przeprowadzania czynności w przewodach doktorskich, w postępowaniu habilitacyjnym oraz w postępowaniu o nadanie tytułu profesora." Odnosnik TU.
A teraz pytanie do wiedzacych i rozumiejacych: czy to oznacza, ze spinka habilitacyjna umiera? Wyglada na to, ze bedzie trzeba wskazac swoj caly dorobek i na jego podstawie odbywac sie bedzie postepowanie. Chyba jest to zbyt piekne by bylo prawdziwe.

Tym optymistycznym akcentem, zyczac milej lektury,

michal wojciechowski

wtorek, 24 maja 2011

FNP odkrywa karty!

Na stronie FNP w zakładce dotyczącej stypendiów START 2011, czyli tutaj, pojawiły się informacje o poszczególnych stypendystach FNP. Podano dla pierwszych kilkunastu laureatów listę ich publikacji i doniesień konferencyjnych.
Warto rzucić okiem,

michał żmihorski

piątek, 20 maja 2011

Kurs pisania projektów dla doktorantów

We still have two places for PhD students to take part in the course Grant writing in ecology and environmental conservation. It will take place in Gaik field station from 26 to 31 May 2011.

Instructors: Professors Mariusz Cichoń and Tadeusz Kawecki (University of Lausanne). The course is worth 2 ECTS. Previous participation in the first edition of the course is not required.

Cost of accomodation: 20 zł/per day

For more information visit www.eko.uj.edu.pl/phd
To enroll please send email to
mariusz.cichon@uj.edu.pl

środa, 18 maja 2011

Formatowanie grantu

Czolem wszystkim piszacym granty!

Mam do Was pytanie o zalacznik 2.2. Ma on byc w jezyku angielskim. Jak rozumiem, jest szansa na to, ze bedzie czytal to czlowiek nie znajacy jezyka polskiego. Ale naglowki w formularzu sa po polsku. Tak czy tak zamiarzam napisac je po angielsku i zaimportowac caly tekst zalacznika. Tu mam pytanie (moze durne, ale jednak): czy jest jakis standardowy wzor tych naglowkow po angielsku? Jak Wy to zamierzacie rozwiazac?

michal

Journal of Universal Rejection (J Univ Rej)

Naprawdę ciekawe czasopismo i niedrogie - podrzucone przez Piotrka Tryjanowskiego... Tu oficjalna strona czasopisma z listą dostępnych zeszytów:
http://www.universalrejection.org/#about

a tutaj blog, gdzie można m.in. na bieżąco śledzić losy maszynopisów:
http://reprobatiocerta.blogspot.com/

powodzenia przy ewentualnej submicji...
michał żmihorski

wtorek, 10 maja 2011

nowy krebs po polsku

Uprzejmie informuję (choć może to old hat?), że wyszło polskie tłumaczenie 6-go (najnowszego) wydania „Ecology” C.J. Krebsa. W porównaniu z bardzo siermiężnym wyglądem polskiej edycji 4-tego wydania (u nas wydrukowana w 1996), ta książka jest bez porównania lepsza (gdy chodzi o efekty wizualne;-). Generalnie to w dużej mierze inna książka niż ta sprzed 15 (!) lat. Większość przykładów na obrazkach odwołuje się do publikacji z końca lat 1990 i pocz. 2000, więc zmiany widać. Krótko mówiąc: kto miał stare wydanie polskie z 1996, ten powinien kupić te książkę. Oczywiście, o ile nie nabył wcześniej oryginalnej 6. edycji w języku Autora. Ja nie nabyłem, bo jestem zatwardziałym wyznawcą „Ecology”  Begona et al., a budżet nie jest z gumy, ale nabycie polskiej wersji polecam. Jest nieznacznie tańsza niż oryginał, ale pewnie tak PWN walczy o czytelnika (ta firma niczym na polu anty-inteligencji mnie już nie zaskoczy; za tę cenę mogę nabyć 5. Wydanie w Amazonie i mieć wciąż na piwo). 139 PLN, krótko mówiąc. Mimo to uważam, że wartoJ.

Przemek Chylarecki